Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

środa, 12 czerwca 2019

Turniej Smoka, czyli karatecy walczyli w Myślenicach

Szesnaście medali wywalczyła reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego Seido Karate „Shiro Sagi Dojo” w czwartym Turnieju Smoka o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, który odbył się w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu.

Organizatorem zawodów, które odbyły się w sobotę 8 czerwca był UKS Seido Karate „Shiro Sagi Dojo” pod kierunkiem Kyoshi Rafała Czapli 5 Dan. Turniej Smoka jest imprezą cykliczną, rozgrywaną co roku na zakończenie sezonu i na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych naszego miasta.

Zawody rozgrywane były w konkurencjach kata (form ruchowych) oraz w kumite (walki). Na matach stawiło się 110 zawodników z całego kraju: zarówno juniorzy, jak i seniorzy. Największe emocje jak wzbudziły jak zwykle walki zawodników, a gorący doping publiczności zachęcał karateków do maksymalnego wysiłku w walce o jak najlepsze miejsca.

Reprezentacja myślenickiego UKS Seido Karate „Shiro Sagi Dojo” spisała się bardzo dobrze, gdyż zgromadziła łącznie szesnaście medali: 5 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe. Szczególne gratulacje należą się debiutantom, którzy w pierwszym występie na ogólnopolskich zawodach zaliczyli od razu miejsca na podium.

- Ten turniej, to zwieńczenie całego, bardzo pracowitego sezonu szkoleniowego. Ciężka praca na treningach, zgrupowaniach w kraju i za granicą, udziały w zawodach regionalnych, ogólnopolskich otwartych – wielostylowych, daje wnioski, uczy i mamy tego efekty. Jestem bardzo dumny z naszych wojowników i niezmiernie cieszę się, że mamy taką ekipę – mówi nam trener Kyoshi Rafał Czapla.

- Serdecznie dziękujemy panu Burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce za objęcie patronatem turnieju, panu Michałowi Funkowi, prezesowi hali sportowej za bardzo dobrą współpracę i pomoc przy organizacji, a także naszym patronom medialnym - ITV Myślenice oraz Gazeta Myślenicka za promocję naszych zawodów – dodał Rafał Czapla.

Wyniki indywidualne:

Zuzanna Stefan – III miejsce w kata, II miejsce w kumite
Arkadiusz Brytan – III miejsce w kumite
Mirosław Litwa – II miejsce w kata i w kumite
Anna Stefan – III miejsce w kumite
Patrycja Jasek – I miejsce w kata i w kumite
Patrycja Lędźwa – II miejsce w kata i w kumite
Mateusz Mazur – II miejsce w kumite
Julia Górecka – I miejsce w kumite
Beata Tupta – I miejsce w kumite
Henryka Mikicka-Jasek – II miejsce w kumite
Rafal Jasek – III miejsce w kata
Tadeusz Cienkosz – I miejsce w kata