Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktualności

poniedziałek, 10 czerwca 2019

Warsztaty profilaktyczne dla młodzieży Antyprzemoc - Antyhejt

Jak zapowiadaliśmy po debacie przyszedł czas na warsztaty profilaktyczne z udziałem znanego rapera Romana Boskiego z Fundacji Drużyny Mistrzów. „Drużyna Mistrzów Sport Muzyka Pasja” prowadzi skuteczne i nowatorskie działania profilaktyczne w zakresie przeciwdziałania eskalacji używania narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych, które cieszą się wśród młodzieży bardzo dużym zainteresowaniem. Dzięki Myślenickiej kampanii Stop Hejt „Dajmy Młodym Siłę” zapoczątkowanej przez Straż Miejską ich działania dzisiaj pozwalają na kształtowanie postaw propagujących pozytywne wzorce zachowań, odmienne do internetowego hejtu, który rozsiewa nienawiść.

Trybuny Hali Widowiskowo Sportowej w Myślenicach wypełniła po brzegi młodzież klas 6 i 7, która po raz pierwszy miała okazję usłyszeć m.in. ostatni klip rapera „Antyprzemoc-antyhejt” oraz wiele innych przemawiających do serc młodzieży utworów. Otwarcia warsztatów dokonał Z-ca Burmistrza Mateusz Suder wraz z Sekretarzem Gminy Panem Robertem Pitalą. Była to również okazja, aby podziękować Prezesowi Fundacji Panu Romanowi Lachowolskiemu za zaangażowanie się i dział w gminnej kampanii społecznej „Dajmy Młodym Siłę”. Z rąk Burmistrza przy tej okazji Pan Marcin Sturgulewski z Myślenickiej Akademii Byakko otrzymał list gratulacyjny w związku ze zdobyciem złotego i brązowego medalu w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin. Uczniowie w trakcie pokazu karate mieli okazje zobaczyć umiejętności jakimi dysponuje sensei Marcin Sturgulewski.

-  Dziękujemy za wzajemną edukację realizowaną podczas Debaty „Myślenicki dialog razem przeciw hejtowi”, za prowadzenie warsztatów profilaktyczno–motywujących dla naszej młodzieży, której życzę aby w życiu dokonywała tych dobrych wyborów z dala od hejtu, narkotyków czy używek. Trenerowi karate Panu Marcinowi życzymy kolejnych sukcesów i godnego reprezentowania Gminy Myślenice na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej - powiedział wiceburmistrz Mateusz Suder.

-  Uczniowie naszych szkół aktywnie brali udział w warsztatach, chętnie odpowiadali na pytania rapera i słuchali z zaciekawieniem pouczającej historii o Generale Gryfie.  Zajęcia były bardzo atrakcyjne i przydatne dla młodzieży zwłaszcza teraz przed okresem wakacyjnym.  Raper dzieląc się swoim własnym doświadczeniem, zarażał uczniów swoją pasją do muzyki i sportu oraz w akceptowalny dla nich sposób opowiadał o zagrożeniach płynących z uzależnień występujących w środowisku jak narkotyki, dopalacze, przemoc agresja, czy hejt w sieci. Na warsztatach zostało przekazanych bardzo dużo przydatnych wiadomości, które zapewne zostaną wykorzystane w codziennych interakcjach w szkole i rodzinie. Omawiana tematyka pozwoliła spojrzeć na problemy współczesnego wychowania i profilaktyki z zupełnie innej perspektywy – wyjaśnia Tomasz Burkat, komendant Straży Miejskiej i organizator warsztatów.