LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Aktywny wypoczynek

Dla aktywnych na szczycie

Zarabie i góra Chełm to mekka narciarzy i rowerzystów. Z myślą o tych ostatnich utworzono ponad 27 km tras rowerowych o różnej skali trudności, w tym - dla lubiących adrenalinę - trasę down-hillową. Amatorom pieszych wycieczek polecamy ponad 30 km pieszych szlaków turystyczno - krajobrazowych. Na szczycie czeka wieża widokowa, z której rozciągają się widoki na Kraków i Tatry. Stacja Narciarska Zarabie Sport została zaprojektowana tak, aby spełnić wszelkie oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników białego szaleństwa. Do dyspozycji narciarzy oddano stok o odługości 850 metrów wraz z 4-osobową kolejką krzesełkową oraz STOK nr 2 z nartostradą (1100m). Dla najmłodszych na samym dole uruchomono stok o dł 20m, a na szczycie góry trasę dla początkujacych o dł. 200m. W kompleksie góry Chełm znajdziecie wszystko czego oczekujecie: doskonałe warunki narciarskie na oświetlonych, ratrakowanych i sztucznie naśnieżanych stokach, wypożyczalnię i serwis narciarski oraz szkółkę narciarską. Na stokach Chełmu szusować można do późnych godzin nocnych. Dla zmęczonych białym szaleństwem czeka karczma regionalna czynna do późnych godzin nocnych.

Zobacz więcej infromacji na temat:

Stacja narciarska

Trasy rowerowe

Piesze szlaki turystyczne


Dla aktywnych... nieco niżej...

Każdy znajdzie coś dla siebie od kortów tenisowych po boiska do siatkówki i koszykówki oraz skate park. Dla tych którzy wolą spędzić czas trenujac celne oko - strzelnica sportowa. Dla miłośników jazdy konnej specjalną propozycję ma Szkółka Jazdy Konnej "Hucuł" Oprócz przejażdżki dla dzieci, zimowych kuligów czy indywidualnej nauki jazdy organizowane są także wyprawy konne na polanę Kudłacze położoną pod szczytem Łysiny. Wieloletnią tradycją Myślenic jest wędkarstwo. Od ponad 10 lat na Rabie zorganizowane jest łowisko pstrągowe dla muszkarzy. Myślenice słyną z wielu nietypowych możliwości aktywnego wypoczynku. Od kilku już lat w mieście aktywnie działa Myślenicki Klub Petanque, którego gracze trenują swoje umiejętności na profesjonalnych kulodromach.Zobacz więcej infromacji na temat:

Szkółka Jazdy Konnej "Hucuł"

Tereny wędkarskie w Myślenicach

Myślenicki Klub Petanque


Dla aktywnych sportowców...

To z myślą o nich otwarto Centrum Sportu i Rekreacji w skład którego wchodzą hala widowiskowo sportowa wraz z zapleczem fitness i SPA, salki treningowe, stadion sportowy, boisko treningowe i pełnowymiarowe, oświetlone boisko ze sztucznej nawierzchni oraz sala do sportów walki: judo i zapasy, oraz strzelnica sportowa. Po wyczerpującym dniu można odpocząć w centrum odnowy biologicznej hali. Do dyspozycji gości oddano sauny suchą i mokrą, jacuzzi, solarium, sale fitness, siłownie oraz gabinet masażu. Moc atrakcji turystycznych i doskonałe zaplecze sportowo rekreacyjne stwarzają możliwość organizacji obozów sportowych dla najlepszych drużyn z całej Polski.
Zobacz więcej infromacji na temat:

Hala widowiskowo - sportowa

Centrum odnowy biologicznej


Dla rodzin i dzieciaków...

Progi na rzece Rabie, tworzą obecnie największe miejsca wypoczynkowe na terenie miasta: Górny i Dolny Jaz, stanowią urozmaiconą ofertę dla turystów o zróżnicowanych gustach i temperamentach. Górny Jaz to duże, szerokie plaże i miejsce letnich imprez. W pobliżu rzeki Raby znajdują się place zabaw dla dzieci, korty tenisowe, odkryty basen kąpielowy oraz boiska do siatkówki plażowej. Dolny jaz, to spokojne, rodzinne miejsce. Ogródek w sezonie letnim zaprasza na potrawy z rusztu oraz wędzone ryby. Na zmęczonych słońcem czeka Centrum Wodne Aquarius - kryta pływalnia z basenem sportowym i rekreacyjnym, jacuzzi i zespołem saunowym.
Zobacz więcej infromacji na temat:

Korty tenisowe

Basen letni

Centrum Wodne Aquarius

Hala widowiskowo - sportowa