LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Główne atrakcje

Trasy Rowerowe

Cyklocentrum na Chełmie to ponad 30 km tras rowerowych różnej skali trudności oraz słynna down - hillowa trasa zjazdowa, będąca jednym z etapów Pucharu Polski. Kolej jest przystosowana do wywożenia rowerów. Po ciężkim dniu pracy proponujemy wycieczkę szlakami rowerowymi - w ciągu niespełna 20 minut znajdziesz się z rowerem na wysokości 645 m. n. p. m. i możesz dalej ruszać w trasę.


Trasa Czerwona
Długość: 16,1 km
Nawierzchnia: asfalt, żwir , grunt, beton
Różnica wzniesień: ok. 348 m
Opis trasy
Trasa Zielona
Długość: 7,6 km
Nawierzchnia: grunt, asfalt, żwir, beton
Różnica wzniesień: ok. 170 m
Opis trasy
Trasa Czarna
Długość: 1,5 km
Nawierzchnia: żwir, grunt
Różnica wzniesień: ok. 60 m
Opis trasy
 

Trasy piesze

Jesteś miłośnikiem pieszych wycieczek? Myślenickie okolice to istny raj dla Ciebie niezależnie od pory roku - góry, doliny i wzniesienia, które stanowią interesującą formę wypoczynku rekreacyjno- turystycznego to idealna sprawa dla turystów w każdym wieku. Tereny, oferują wiele tras o różnym stopniu trudności, więc każdy turysta niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie, a towarzystwo pięknych krajobrazów, to gwarancja udanej wycieczki oraz zachęta na ukoronowanie dnia piknikiem.


Szlak Czerwony na Zachód
Plebańska Góra (ok. 1,15 g.), Sularzówkę (2 g.), Babicę (4,30 g.), do Palczy (6 g.)
Połączenia ze szlakami do Jordanowa, Lanckorony i Kalwarii Zebrzydowskiej
Opis trasy
Szlak Czerwony na Wschód
Uklejna (2 g.), Śliwnik (2,45 g.) Działek (3,15 g.) Kudłacze (4 g.), Łysina (5,15 g.), Lubomir (6 g.) i przez Mszanę Dolną do schroniska na Luboniu Wielkim
Połączenie ze szlakami do Pcimia, na Dobczyce i Lubień
Opis trasy
Szlak Żółty na Północny-Zachód
Barnasiówka (1,30 g.) Sułkowice (3,45 g.) Lanckorona (6 g.)
Połączenie ze szlakiem do Kalwarii Zebrzydowskiej i Jordanowa
Opis trasy
Szlak Zielony na Południe
Chełm (1,30 g.), Wierch Stróży (1,45 g.), Działek (2,45 g.)
Połączenie ze szlakami do Mszany Dolnej i Lubonia Wielkiego, przez Łysinę i Lubomir, do Dobczyc, Lubnia oraz do Pcimia.
Opis trasy
Szlak Niebieski na Wschód i Południe
Przez Trzemeśnię na Ostrysz (ok. 4,30 g.) i Grodzisko w Poznachowicach (6 g.)
Opis trasy
 

Stok narciarski na górze Chełm

Kolej krzesełkowa na Chełm jest jedną z najdłuższych tego typu w Polsce. Wyjazd na górę z dolnej stacji na Zarabiu zabiera 19 minut. Jest ona atrakcją nie tylko dla turystów, ale i dla mieszkańców Myślenic. Stacja górna kolei i wieża widokowa to idealne miejsce na spacer, wypoczynek wśród zieleni i jednocześnie początek wielu szlaków Beskidu Wyspowego. Przy samej wieży znajduje się również miejsce na ognisko i grill. Kolej w dni powszednie czynna jest w godz. od 9.00 - 16.00 ( minimum 8 osób), natomiast w weekendy i w długi weekend od 9.00 do 18.00.
Więcej informacji na temat stacji narciarskiej
 

Prowanslaska gra w pentaque

Miłośnikom "świnki" - tradycyjnej, francuskiej gry towarzyskiej, Zarabie oferuje niezwykle oryginalny i skuteczny sposób rozrywki z przyjaciółmi oraz sposób na odpoczynek dla całej rodziny, zarówno dla graczy jak i kibiców. Na myślenickim zarabiu funkcjonuja dwa profesjonalnie przygotowane kulodromy. W pobliżu zlokalizowane są punkty gastronomiczne i inne atrakcje dla całej rodziny. Atrakcja udostępniana bezpłatnie.
Więcej informacji na temat gry w pentaque
 

Trasy SingleTracks - rowerowe szaleństwo

Dla miłośników mocnych wrażeń, dużej adrenaliny, a przede wszystkim amatorów rowerowej jazdy Myślenice mają coś zupełnie wyjątkowego. Jedyne takie trasy zjazdowe w Polsce - typu downhill o różnym stopniu zaawansowania. Trasy zlokalizowane na Górze Chełm są popularne w całej Polsce. Przyciągają rowerzystów, którzy znają niezwykły klimat i specyfikę tego miejsca, szczególnie po otwarciu nowych odcinków w 2023 roku!
 

Nowoczesne korty tenisowe

Nowe korty tenisowe, to doskonała alternatywa na aktywne spędzanie wolnego czasu. Korty może odwiedzić każdy, kto ma na to ochotę. Zmodernizowany niedawno obiekt jest idealnym miejscem dla ludzi w każdym wieku. Tenis pozwala na odprężenie się na korcie, relaks i zapomnienie o sprawach dnia codziennego. Jest także miejscem spotkań towarzyskich. Nowoczesna sztuczna nawierzchnia ułatwia graczą grę. To jedyny tej klasy obiekt w Myślenicach. W przyszłości część kortów będzie kryta.
 

Skatepark na Zarabiu

Skatepark to idealne miejsce czynnego wypoczynku dla wielu młodych ludzi. Nowoczesne wyposażenie, dogodna lokalizacja, a przede wszystkim możliwość spędzenia czasu w bezpiecznym miejscu. Skate park, jest popularny zarówno wśród dorosłych amatorów deskorolki czy rolek, jak również wśród najmłodszych miłośników tego sportu. Oferta sprzętowa z roku na rok jest coraz większa. W pobliżu obiektu znajdują się korty tenisowe i basen letni z zapleczem gastronomicznym. Atrakcja udostępniana bezpłatnie.
 

Otwarty basen letni

Na upalne dni orzeźwieniem będzie kąpiel w basenie letnim na Zarabiu. Miejsce to jest idealne zarówno dla osób umiejących pływać jak i początkujących. Na terenie basenu, znajduje się boisko do siatkówki plażowej, mini bar, szatnie, zaplecze sanitarne. Basen został całkowicie zmodernizowany w 2007 roku. Dzięki lokalizacji w turystycznej części Myślenic - Zarabie z basenu blisko do najważniejszych miejsc.
 

Hala widowiskowo-sportowa

Hala widowiskowo - sportowa oferuje państwu usługi z zakresu sportu i rekreacji. Hala sportowa może pomieścić do 600 osób na trybunach. Sport Myślenice oferuje możliwość wynajmu: hala sportowa na Zarabiu w Myślenicach, ul. Zdrojowa 9, boisko o pełnych wymiarach do rozgrywania meczy piłki ręcznej, koszykowej, siatkowej, nożnej halowej, footsala. Widownia z ok. 600 miejscami siedzącymi. Hala sportowa w Myślenicach posiada pełne zaplecze szatniowo-sanitarne, gastronomiczne, siłownia, fitness, sauna, solarium, hydromasaż, odnowa biologiczna, baza hotelowa 64 miejsca w pok. 2-osobowych.
Więcej informacji na temat hali widowiskowo-sportowej
 

Szkółka jazdy konnej

Szkółka Jazdy Konnej "Hucuł" oferuje przede wszystkim naukę jazdy konnej, ale również liczne formy rekreacyjne. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów jazdy konnej z wieloletnim doświadczeniem. Jest to fantastyczna alternatywa spędzania wolnego weekendu z całą rodziną. Położenie szkółki pozwala na połączenie jazdy konnej z np. pływaniem lub zimą, jazdą na nartach. W stadninie prowadzone sa ponadto zajęcia z hipoterapii. Obecnie w stadninie jest siedem koni, większość to wałachy. Właściciele stadniny zapraszają również na pobyty weekendowe - ośrodek dysponuje pokojami do wynajęcia w pensjonacie. Ośrodek od 2006 roku posiada certyfikat PTTK.
Więcej informacji na temat szkółki jazdy konnej
 

Kryta pływalnia Aquarius

Dla jednych pływanie to zabawa i rekreacja, a dla innych pasja. W myślenickiej pływalni każdy poczuje się jak "ryba w wodzie". Od dawna wiadomo, że pływanie to doskonały sposób na zdrowie i kondycje psychiczną. Kadra "Aquariusa" świadczy usługi na wysokim poziomie w sposób fachowy i miły, zapewniając bezpieczeństwo, relaks i wypoczynek. Pływalnia oferuje również możliwość grupowego korzystania z obiektu oraz organizowanie zajęć dla dzieci w wodzie oraz zawodów międzyszkolnych przy wcześniejszym ustaleniu terminu.
Więcej informacji na temat krytej pływalni
 

Myślenickie łowisko pstrągów

Rzeka raba jest rajem dla wędkarzy. Od czerwca 1996 roku na rzece Rabie w Pcimiu, Stróży i Myślenicach zorganizowane jest łowisko pstrągowe dla muszkarzy. Sezon wędkarski trwa cały rok! Na dobre branie można liczyć już od lutego i marca. Od kwietnia do czerwca, pstrągi biorą w ciągu całego dnia bez względu na stan wody. Lipiec i sierpień to pełny sezon na Rabie i jeśli coś może zniechęcać wędkarzy, to tylko ilość kąpiących się w rzece turystów. Wczesny ranek i późny wieczór będą całkiem dobrą szansą na niezłe brania w niezatłoczonej scenerii. Okres jesieni i wczesna zima są szczególnie piękne nad krystalicznie czystymi wodami Raby.
Więcej informacji na temat łowiska pstrągów w Myślenicach